Body Building

 

Chcesz budować swoją sylwetkę i wzmacniać ciało? Mamy ofertę skrojoną specjalnie dla Ciebie:

  • Body Building
  • Stretching
  • Zdrowy kręgosłup
  • Poranna JOGA
  • Smukłe i zdrowe ciało

BODY BUILDING

Body building to prozdrowotne, wzmacniające układ narządu ruchu zajęcia. Łączą w sobie elementy pilatesu, jogi i skupiają się na wzmacnianiu mięśni głębokich (brzuch, plecy), a także kształtowaniu całego gorsetu mięśniowego. Trening rozpoczyna się od rozgrzewki a kończy rozciąganiem całego ciała. Podczas zajęć wykorzystywane są: maty, gumy oporowe, kettlebells, obciążniki.

STRETCHING

Stretching to zajęcia rozluźniające i rozciągające, którym towarzyszy relaksująca muzyka. Polecane dla wszystkich osób bez względu na wiek i rodzaj aktywności fizycznej. Dzięki nim Twoje mięśnie będą bardziej elastyczne oraz zauważysz zwiększoną ruchomość stawów.

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Na zajęciach ze zdrowego kręgosłupa koncentrujemy się na wszystkich mięśniach głębokich tzn. tych które odpowiadają za stabilizację naszego kręgosłupa. Spięte partie naszego ciała porozciągamy, a słabe wzmocnimy i ustabilizujemy! Nauczymy się właściwych wzorców ruchowych, które ułatwiają nam i umożliwią pracowanie oraz wykonywanie wszelkiego rodzaju czynności życiowych bez bólu. Dowiemy się o świadomości własnego ciała, poznamy własne ciało lepiej, nauczymy się oddychać przeponą oraz relaksować i wyciszać!

„Zdrowy kręgosłup” to program ćwiczeń polecany dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej. Osobom, którym doskwierają bóle kręgosłupa, zajęcia te pomogą w zmniejszeniu nacisku na kręgi, ból zostanie zredukowany, a przykurczone grupy mięśniowe – rozciągnięte i rozluźnione. Ponadto odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmocnią mięśnie pośladków, brzucha i pleców. Dla osób zdrowych, które prowadzą siedzący tryb życia, korzyścią będzie wzmocnienie szkieletu mięśniowego, poprawa sylwetki ciała oraz samopoczucia.

PORANNA JOGA
Kolejna propozycja zajęć dla osób pragnących łagodniej rozpocząć dzień to JOGA o poranku. Podczas niej przygotujesz ciało i umysł na wyzwania czekającego Cię dnia. Poranna JOGA wytwarza pozytywna energię, pomaga rozruszać zastałe i sztywne ciało, ukierunkowuje metabolizm na dobre tory, zmienia jakość oddechu, przygotowuje ciało na wyzwania dnia codziennego.

SMUKŁE I ZDROWE CIAŁO

Każdy z nas chce dobrze czuć się z samym sobą. Coraz bardziej jesteśmy świadomi, że nie tylko zgrabna sylwetka jest ważna, ale przede wszystkim sprawność naszego ciała, jego zdrowie i to żebyśmy się dobrze w nim czuli. Tylko wówczas będziemy mieć mnóstwo energii i pasji do realizacji naszych marzeń oraz do tego, aby dzielić się pozytywną energią z tymi których kochamy! I oto właśnie zadbamy na tych zajęciach 🙂
Zajęcia skłądają się z ćwiczeń kompleksowo wzmacniających i rzeźbiących całe ciało. Zadbamy o każdy jego obszar: ramiona, plecy, brzuch, pośladki i nogi. Ponadto zawierają elementy treningu kardio. Są więc prowadzone w zmiennym tempie, co przekłada się na przyspieszenie metabolizmu i utrzymanie go na wysokim poziomie jeszcze długo po treningu. Dodatkowo zajęcia inspirowane są ruchami zwierząt. Znajdą więc tutaj coś dla siebie miłośnicy takich praktyk jak: Joga czy Pilates. Dlaczego właśnie inspirujemy się zwierzętami? A to dlatego, że to właśnie zwierzęta wiedzą, co dla nich jest dobre, ich ruch jest zawsze świadomy, celowy, płynny oraz bezpieczny i dobry dla ciała. Ma dobroczynne działanie na kręgosłup, ponieważ każde ćwiczenie powoduje jego wygięcia i rotacje, co wpływa na rozciągnięcie i uelastycznienie kręgosłupa. Ponadto wzmacnia również nadgarstki, które u osób pracująych przy komputerze, ulegają znacznym przeciążeniom.
Całość zakończymy połączneniem poznanych ćwiczeń w płynne przejścia, co przypominać będzie taniec oraz wpłynie na poprawę elastyczności, siły, wytrzymałości naszego ciała oraz poprawi jakość jego ruchu. Bo smukłe i zdrowe ciało to nie tylko zgrabna sylwetka, ale też lekkość, zwinność i radość w poruszaniu się.